Dekodér a vyhľadávač VIN motocyklov: Skontrolujte VIN akéhokoľvek motocykla, skútra alebo štvorkolky
Prehľad histórie motocykla prostredníctvom VIN kódu
Ako používať dekodér VIN
Náš VIN dekodér pre motocykle sa používa veľmi jednoducho. Nižšie uvádzame, ako funguje:
- Zadajte kód VIN svojho motocykla do poľa „Zadajte VIN kód".
- Kliknite na tlačidlo „Dekódovať VIN".
Dekodér VIN vykoná krátku kontrolu VIN kódu, aby sa uistil, že ide o pravé číslo VIN a že sa zhoduje s údajmi vášho motocykla. Získajte kompletný prehľad histórie, aby ste sa dozvedeli viac informácií.
Čo je to VIN kód motocykla?
Všetky autá a motocykle majú svoje jedinečné čísla VIN, ktoré sa používajú na ich identifikáciu. Výrobcovia vozidiel začali používať VIN kódy v 50. rokoch 20. storočia, ale nový systém mal stále nedostatky, pretože formáty sa u jednotlivých výrobcov líšili.
V roku 1981 americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) tento formát štandardizoval. Nová norma vyžadovala, aby všetky motorové vozidlá a prívesy mali jedinečné identifikačné číslo pozostávajúce zo 17 znakov, ktoré sa skladalo z niekoľkých častí so špecifickými kódmi.
VIN kód nájdete na superbiku, cruiseri, mopede, štvorkolke, terénnom motocykli a dokonca aj na elektrickom skútri. Niektoré pretekárske motocykle nemusia mať VIN, pretože ich nie je možné prihlásiť. Ak však chcete na motocykli jazdiť po bežných cestách, zo zákona musí mať daný motocykel číslo VIN. Nezabudnite, že umiestnenie VIN závisí od typu motocykla.
Číslo VIN je zvyčajne umiestnené na nálepke alebo vyryté do kovu tak, aby sa nedalo odstrániť, vymeniť alebo inak narušiť.
Ako môžem nájsť VIN kód na svojej motorke
Identifikačné číslo VIN je dôležité v rôznych situáciách identifikácie vozidla, preto ho výrobcovia zvyčajne umiestňujú na ťažko vymeniteľné diely. Umiestnenie čísla VIN na motocykloch sa líši podľa výrobcu, ale mali by ste ho nájsť v blízkosti riadidiel (krku riadenia), na lište rámu alebo vo výnimočných prípadoch na spodnej časti motora.
Nezabudnite skontrolovať aj doklady o registrácii a poistení motocykla, pretože tie tiež obsahujú identifikačné číslo VIN. Skontrolujte, či sa čísla v dokladoch a na motocykli zhodujú.
Aké informácie ponúka dekodér VIN a prehľad histórie motocykla?
Hlavným účelom VIN kódu zostáva identifikácia vozidla. Avšak kupujúci ojazdených motocyklov si môžu rýchle vyhľadať a overiť číslo VIN prostredníctvom dekodéru a získať tak prehľad o histórii vozidla.
Kedykoľvek môžete vyskúšať náš bezplatný dekodér VIN, aby ste sa uistili, že je daný VIN kód platný, a zistili základné informácie o motocykli vrátane jeho výrobcu, značky, modelu, roku výroby a zoznamu výbavy.
Na druhej strane, kompletný prehľad histórie poskytuje viac cenných informácií o minulosti motocykla, ktoré nemusí poznať ani majiteľ. Komplexné vyhľadávanie a overovanie VIN motocykla na portáli carVertical môže odhaliť:
- stočené kilometre;
- záznamy o krádežiach;
- poškodenia (niekedy s fotografiami);
- dátumy registrácie, kontrol alebo servisných prehliadok;
- zmeny vlastníka;
- informácie o vlastníkoch;
- problémy s konkrétnym modelom a udalosti súvisiace so zvolávaním vozidiel.
Historické záznamy pomáhajú vyhodnotiť stav vozidla a predvídať potenciálne náklady a bezpečnostné riziká. Pri kúpe ojazdeného motocykla nešetrite na kontrole celej histórie.
Aký je rozdiel medzi bezplatnou kontrolou VIN a kompletným prehľadom histórie?
Náš bezplatný dekodér VIN poskytuje len základné informácie o identifikácii vozidla, ktoré sú k dispozícii zadarmo. Rýchle vyhľadávanie VIN odhalí značku, model, rok výroby a zoznam výbavy motocykla.
Záznamy o počte najazdených kilometrov, história poškodení, fotografie a ďalšie žiadané informácie poskytované v kompletných prehľadoch histórie však nie sú k dispozícii bezplatne. Spolupracujeme s aukciami, poisťovňami, výrobcami a ďalšími inštitúciami, aby sme získali prístup k spoľahlivým databázam po celom svete a mohli našim zákazníkom poskytnúť podrobné informácie.
Dekódovanie kódu VIN motocykla
Číselný kód VIN motocykla má rovnaký formát ako číslo VIN automobilu: predstavuje kombináciu 17 znakov, ktorú možno rozdeliť na niekoľko častí pre potreby dekódovania. Pozrime sa na jednotlivé časti identifikačného čísla vozidla:
Svetový kód výrobcu (WMI)
Prvé tri znaky VIN kódu skrývajú kód WMI, ktorý jednoznačne identifikuje výrobcu motocykla:
- 1. znak označuje krajinu, v ktorej bol motocykel vyrobený. Znaky na tomto mieste sa pohybujú od číslic po písmená a každá krajina má jedinečný znak, ktorý ju reprezentuje.
- 2. znak uvádza názov značky. Napríklad „Y" znamená „Yamaha", „S" znamená „Suzuki", „K" alebo „S" predstavuje „Kawasaki".
- 3. znak znázorňuje divíziu výrobcu alebo typ motocykla (štvorkolka, skúter, superbike, terénny motocykel atď.).
Ak sa motocykel nevyrába sériovo, môže mať časť WMI inú štruktúru.
Popisný kód vozidla (VDS)
Nasledujúcich 5 znakov tvorí sekciu Vehicle Description Section (VDS) alebo popisný kód vozidla, ktorý prezrádza väčšinu podrobností o motocykli. VDS odhaľuje značku, veľkosť a typ motora a štýl rámu. Význam a umiestnenie znakov v tejto časti závisí od výrobcu.
Kontrolná číslica
Na zabezpečenie legitímnosti VIN je potrebná bezpečnostná kontrolná číslica. Je výsledkom špeciálnej matematickej operácie, ktorá do vzorca dosadzuje všetky ostatné symboly VIN. Ak sa výsledok nezhoduje s kontrolnou číslicou, kód VIN je nesprávny alebo falošný. Dekodéry VIN realizujú túto operáciu počas overovania a kontroly VIN.
Výrobné a identifikačné číslo (VIS)
Identifikačné číslo VIS pozostáva z posledných 8 znakov a označuje modelový rok, výrobný závod a jedinečné sériové číslo motocykla.
Pri kúpe ojazdeného motocykla môžete vždy skontrolovať 10. znak, ktorý vypovedá o roku výroby modelu: „1", „2" a ďalšie nadchádzajúce čísla predstavujú roky „2001", „2002" atď. Písmeno „A" predstavuje „2010", zatiaľ čo „B" je skratka pre „2011" atď.
Prečo je kontrola VIN taká dôležitá?
Zatiaľ čo bezplatná kontrola VIN motocykla vám pomôže určiť, či ide o pravý VIN (a potvrdiť ďalšie základné informácie), kompletná kontrola histórie odhalí rôzne právne a fyzické problémy a umožní vám zhodnotiť potenciálne výdavky.
Mnohí kupujúci ojazdených motocyklov sa nechajú zlákať nízkymi cenami motocyklov so statusom „havarované“. Odborníci sa zhodujú, že kúpa poškodeného motocykla môže byť úplne v poriadku, ak viete, k akému poškodeniu došlo, a ak došlo k oprave – aká kvalitná oprava v skutočnosti bola. Výmena poškodených dielov a panelov je jednoduchá, ale poškodenie rámu je najhoršie a často sa neoplatí motorku opravovať.
Skontrolujte VIN motocykla podľa značky:
Správa o histórii vozidla
Predíďte drahým problémom tým, že si overíte históriu vozidla. Jednoducho vyplňte VIN kód a získajte komplexný prehľad.
Dôveruje nám viac ako 1 800 000 ľudí vo viac ako 28 krajinách.