carVertical

Transporto priemonės istorijos ataskaita

Transporto priemonės istorijos ataskaita pagal VIN

Kaip naudoti VIN dekoderį norint atlikti VIN kodo patikrą?

Naudotis mūsų universalia VIN kodo tikrinimo sistema labai paprasta.

  1. Jums tereikia laukelyje Įveskite VIN kodą įvesti automobilio 17 simbolių VIN kodą.
  2. Spustelėkite Tikrinti automobilį.

Daugeliu atvejų VIN dekoderis tam tikrą pagrindinę informaciją suteiks nemokamai. Šios informacijos turėtų pakakti:

  • patikrinti, ar VIN kodas yra tikras;
  • patikrinti, ar VIN kodas priklauso būtent tikrinamam automobiliui;
  • iššifruoti VIN kodą suskaidant jį į dalis.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie transporto priemonę, pavyzdžiui, informaciją apie ridą, patirtas žalas, senas nuotraukas, įrašus apie vagystes, turite užsisakyti carVertical istorijos ataskaitą.

Kas yra VIN kodas (transporto priemonės identifikavimo numeris)?

Transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) – tai unikalus kodas, pagal kurį galima identifikuoti (beveik) kiekvieną transporto priemonę pasaulyje. Automobilių gamintojai jį pradėjo naudoti XX a. viduryje, tačiau, kadangi nebuvo griežtų standartų, visi gamintojai kūrė savo VIN kodus – skirtingo ilgio, reikšmės ir t. t.

Dabartinis standartas buvo sukurtas 1981 metais. Jame reikalaujama, kad VIN būtų 17 simbolių ilgio ir be raidžių O (o), I (i) ir Q (q), nes jos yra panašios į skaičius 0, 1 ir 9 ir dėl to gali būti supainiotos reikšmės.

Automobilio VIN kodas sudarytas iš kelių dalių. Kiekvienoje iš jų užšifruota unikali informacija apie automobilio pagaminimo metus ir šalį, ypatybes, komplektaciją ir t. t. Išsiaiškinti VIN reikšmę gali būti sunku, tačiau tokie VIN dekoderiai kaip mūsų gali jums padėti.

O dar svarbiau yra tai, kad VIN kodas gali jums padėti pasiekti pasaulinėse duomenų bazėse esančius įrašus. Tai labai naudinga perkant naudotą transporto priemonę, nes šie įrašai padės išvengti sukčiavimo atvejų, tokių kaip atsukta rida, paslėpta žala ir kt.

Kur galima rasti transporto priemonės VIN kodą?

Kadangi VIN kodas yra būtinas, norint užfiksuoti tam tikrus įrašus ir atlikti VIN paiešką, turite žinoti, kur jį rasti. Kodas visada yra tokiose transporto priemonės vietose, kur niekas negalėtų jo netyčia sugadinti ar nuimti. Štai vietos, kur VIN kodas būna dažniausiai:

  • po kapotu – transporto priemonės identifikavimo numeris dažnai būna priešais variklį;
  • ant prietaisų skydelio vairuotojo pusėje – išlipkite iš automobilio ir ieškokite jo už priekinio stiklo;
  • ant vairuotojo pusės durų statramsčio – atidarykite vairuotojo dureles ir VIN kodo plokštelės ieškokite ant statramsčio, vidinėje pusėje;
  • ant kėbulo priekinės pusės galo – senesniuose automobiliuose jis dažnai būna ant vidinės priekinio rato arkos;
  • ant ugniasienės – kai kuriuose senesniuose automobiliuose VIN kodas yra ant ugniasienės, kuri yra tarp salono ir variklio skyriaus.

Visos šios vietos yra ant automobilio, tačiau VIN kodą taip pat galima rasti ir automobilio registracijos liudijime, ir draudimo dokumentuose. Tik nepamirškite, kad VIN kodai turi sutapti.

Kokią informaciją galima sužinoti iššifravus VIN kodą ir istorijos ataskaitoje?

carVertical VIN paieškos metu yra nuskaitomos pardavėjo, remonto dirbtuvių, nuomos įmonių visame pasaulyje duomenų bazės bei automobilių pardavimų ataskaitos, tad ataskaitoje pateikiamas platus spektras duomenų: nuo informacijos apie ridą iki nuotraukų po nelaimingų atsitikimų.

Pasinaudoję nemokamu VIN dekoderiu sužinosite tik pagrindinius duomenis, o pilnoje carVertical automobilio istorijos ataskaitoje pateikiami šie duomenys:

  • ridos istorija;
  • įrašai iš teisėsaugos institucijų apie vagystes;
  • patirta žala (kartais net nuotraukos po nelaimingų atsitikimų);
  • registracijos ir techninės apžiūros datos;
  • automobilio naudojimo informacija (ar jis buvo naudojamas kaip taksi, nuomojamas, policijos automobilis ir t. t.; ar automobilis patyrė vandens žalą ir pan.);
  • originali įranga;
  • konkrečios modelio problemos ir atšaukimai iš prekybos;
  • kilmės šalis, modelio metai;

Pavyzdinėje transporto priemonės istorijos ataskaitoje galite pamatyti, ką apie jūsų automobilį galima sužinoti patikrinus VIN kodą. 

Atlikę nemokamą VIN iššifravimą galite sužinoti:

  • gamintoją;
  • modelį;
  • metus;
  • pagrindinę informaciją apie įrangą;
  • VIN kodo dalis;

Pirkdami naudotą automobilį nerizikuokite savo saugumu – atlikite automobilio patikrą pagal VIN kodą per mūsų sistemą ir iškart sužinokite galimas technines ir saugos problemas.

Kodėl VIN patikra yra nemokama, o automobilio istorijos ataskaita mokama?

Jei jums yra tekę matyti automobilio istorijos ataskaitą ir VIN patikros duomenis, greičiausiai jau žinote, kuo jie skiriasi. Priežastis paprasta – dauguma duomenų yra mokami.

VIN kodo patikra pateikia duomenis, kurie yra pasiekiami nemokamai. Visada galime pasakyti automobilio markę, modelį ir pagaminimo metus. Kartais galime pasiekti ir daugiau duomenų, pavyzdžiui, kartais galime pateikti informaciją apie kai kurių automobilių pagrindinę techninę specifikaciją. Visus šiuos duomenis jūs ir patys galite surasti internete, tačiau mūsų VIN kodo patikros sistema jums sutaupys daug laiko, nes paiešką atliks per kelias sekundes.

Informacija, kurią gali rasti mūsų nemokamas VIN dekoderis, skiriasi priklausomai nuo transporto priemonės.

Duomenys išsamiai automobilio istorijos ataskaitai yra ieškomi įvairiose mokamose duomenų bazėse visame pasaulyje. Kad gautų kuo daugiau vertingų ir patikimų duomenų, „carVertical“ užmezgė tvirtus verslo ryšius su aukcionų organizatoriais, draudimo bendrovėmis, gamintojais ir kitomis institucijomis. 

Šie duomenys ne tik, kad nėra nemokami, bet ir nėra pasiekiami eiliniam naudotojui.

Kaip iššifruoti transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN)?

VIN kodą sudaro 17 simbolių, suskirstytų į kelias grupes. VIN kodą įmanoma iššifruoti ir be jokių iššifravimo įrankių. Kiekvienas simbolis turi savo nekintamą reikšmę.

Pasaulinis transporto priemonės gamintojo identifikavimo kodas (WMI)

Pirmoji dalis, kurią sudaro trys simboliai, yra WMI kodas

  • Pirmasis simbolis nurodo kilmės šalį. Jis gali būti ir skaičius („1“  – JAV), ir raidė („Z“ – Italija).
  • Antrasis simbolis nurodo prekės ženklą. Pavyzdžiui, „A“ reiškia „Audi“, „B“ – „BMW“, „N“ – „Nissan“. Tačiau kartais „A“ simbolizuoja britų gamintojus, o „R“ gali reikšti „Audi“. Dėl šios priežasties WMI grupėje yra dar vienas (trečias) simbolis.
  • Paskutinis atskleidžia gamintojo produkto segmentą – ar tai sedanas, kabrioletas, visureigis ar kito tipo kėbulo transporto priemonė.

Jei transporto priemonė nėra masinės gamybos, pasaulinio transporto priemonės gamintojo identifikatoriaus simbolių grupės struktūra šiek tiek skiriasi.

Transporto priemonę apibūdinanti dalis (VDS)

Antroji simbolių grupė – transporto priemonės apibūdinimas. Ją sudaro penki simboliai. Čia užšifruota informacija apie variklio dydį ir tipą, stabdžių sistemą, automobilio seriją, modelį ir kėbulo stilių. Kiekvienas simbolis nusako skirtingas savybes, o jų reikšmė priklauso nuo gamintojo.

Transporto priemonės identifikatoriaus simbolių grupė (VIS)

Paskutiniai 9 simboliai yra transporto priemonės identifikatorius (VIS). Čia užšifruota informacija priklauso nuo to, ar transporto priemonė yra pagaminta Amerikoje, Europoje ar Azijoje.

  • JAV pagamintų transporto priemonių atveju pirmieji 2 simboliai žymi modelio metus ir gamyklą, o likę simboliai – serijos kodą.
  • ES transporto priemonių gamintojų atveju VIS turi tik „aiškiai identifikuoti konkrečią transporto priemonę“. 

Neabejotina, kad daug transporto priemonių yra tos pačios konfigūracijos ir surinktos toje pačioje vietoje, todėl jų VIN kodai skiriasi tik serijos numeriu.

Išsiaiškinti modelio metus be diagramos yra sudėtinga. Pavyzdžiui, „1“ reiškia 2001 m., „2“ – 2002 m., „A“ – 2010 m., o „B“ – 2011 m.

Kiekviena surinkimo gamykla taip pat turi savo kodus, todėl geriausia iš pradžių surasti simbolį ir tada paieškoti apie jį informacijos.

Kontrolinis skaičius

Tai trumpiausia kodo dalis – joje tik vienas simbolis – kontrolinis skaičius. Šis skaičius yra matematinės operacijos rezultatas, apskaičiuojamas naudojant formulę, kurios kintamieji yra visi kiti VIN kodo simboliai.

Jei bent vienas simbolis yra netikras arba neteisingas, rezultatas nesutaps su kontroliniu skaičiumi. Kontrolinį skaičių galima apskaičiuoti patiems, neatliekant VIN patikros.

JAV ir Kinijoje pagamintų automobilių kontrolinis skaičius visada yra 9-asis VIN kodo simbolis. ES pagamintų transporto priemonių atveju, kontrolinio skaičiaus vieta nėra konkreti.

Kodėl VIN kodas yra svarbus?

VIN kodas yra panašus į asmens kodą – tai pagrindinis identifikatorius ir informacijos šaltinis. VIN kodas yra ne tik svarbus – jis būtinas, kad automobilis galėtų būti užregistruotas. Tačiau jis taip pat gali atskleisti esminę informaciją.

Įsigyti naudotą automobilį be paslėptų problemų ir gedimų  – tai tarsi loterijoje laimėti pagrindinį prizą. Tačiau VIN kodai gerokai padidina sėkmės tikimybę.

Skaidri automobilio istorija

Transporto priemonės identifikavimo numeris yra vienintelis dalykas, kurio reikia norint patikrinti automobilio istoriją. Dėl visame pasaulyje naudojamo 17 simbolių formato serviso įrašus, teisines problemas, žalas, ridos ir kitus įrašus galima susieti su vienu kodu. 

Ir tai veikia net jei automobilis buvo skirtingose šalyse. Daugeliui naudotų automobilių pirkėjų jau tampa įprasta patikrinti automobilio istoriją, nes joje pateikiama vis daugiau svarbių duomenų.

Informacija apie transporto priemonės dokumentų tikrumą

Vienas iš dalykų, kurių niekada neturėtumėte praleisti pirkdami naudotą automobilį – patikrinti, ar sutampa dokumentuose ir ant automobilio esantis VIN kodas. Padirbti registracijos ir kiti dokumentai vis dar išlieka dažna problema. Daug žmonių patenka į sukčių pinkles vien dėl to, kad nepatikrina, ar VIN kodai sutampa.

Įrangos ir techninių specifikacijų patikra

Ieškoti tam tikros spalvos ar komplektacijos automobilio yra viena, tačiau taip pat svarbu patikrinti, ar būtent toks automobilis buvo pagamintas gamykloje. 

Kai kurie žmonės nusprendžia atnaujinti savo automobilį ir pakeisti sėdynes, bamperį, automobilį perdažyti ar net pakeisti variklį. Dažnu atveju šie darbai būna atlikti nekokybiškai, o kartais yra pridedama dalykų, kurių automobilyje išvis neturėtų būti.

Visada patikrinkite, ar automobilio specifikacijose nurodyta informacija apie originalią automobilio spalvą, variklį, sėdynes ir kitas svarbias dalis sutampa su tuo, ką matote realybėje. Priešingu atveju, apie šiuos „pagerinimus“ galite sužinoti remonto dirbtuvėse (arba dar nepalankesnėje situacijoje).

Skirtingi būdai identifikuoti transporto priemonę

VIN kodas yra tik vienas iš kelių būdų identifikuoti automobilį. 

Kad išvengtumėte įvairių rūšių sukčiavimo, būtina naudoti kelis automobilio identifikacijos metodus. Atsižvelgiant į tai, patikimiausias transporto priemonės identifikavimo metodas – ISO VIN kodas.

Seno tipo VIN kodai

Deja, mūsų VIN kodo dekoderis negali pateikti informacijos apie senus VIN kodus, nes jų formatas skiriasi nuo šiuolaikinio formato. 1954–1981 metais gamintos transporto priemonės buvo žymimos skirtingo formato VIN kodais, todėl norėdami juos iššifruoti turėsite rasti konkretų VIN paieškos įrankį.

Be to, iki 1981 metų gamybos automobiliai gali būti pavogti, sugadinti arba nurašyti, kaip ir bet kuri transporto priemonė. Dėl šios priežasties seno tipo kodai vis dar reikalingi.

Kėbulo arba važiuoklės numeris (ypač Japonijoje)

VIN kodai nėra plačiai naudojami Japonijoje. Vietoj to šalyje dažnai naudojami važiuoklės arba kėbulo numeriai, kurių formatas visiškai skiriasi nuo standartinio 17 simbolių kodo.

Paprasti dekoderiai neatpažįsta japoniškų automobilių važiuoklės ir kėbulo numerių, todėl teks ieškoti specialiai jiems sukurto įrankio.

Valstybiniai numeriai

Daugelyje šalių reikalaujama užregistruoti transporto priemonę, kad ja būtų galima važinėti keliais. Tai reiškia, kad yra duomenų bazės, kuriose saugomi duomenys apie kiekvieną transporto priemonę pagal valstybinius numerius. Dažnai patikrinti automobilio registracijos numerį galima nemokamai, tačiau tai priklauso nuo šalies.

Šios patikros metu turėtumėte sužinoti pagrindinę informaciją, pavyzdžiui, transporto priemonės markę ir modelį, nuosavybės ir draudimo duomenis. Ši patikra nėra labai naudinga tais atvejais, kai automobilis buvo keliose valstybėse.

Automobilio istorijos ataskaita

Patikrink automobilio istoriją ir išvenk brangiai kainuojančių problemų. Tiesiog įvesk VIN numerį ir gauk išsamią ataskaitą.

Mumis pasitiki daugiau nei 1,800,000 vartotojų iš 28 šalių

  • autobild
  • DELFI
  • 15min.lt
  • topgear